Мино Рајола и таткото на Халанд се во Барселона, се подготвува голем трансфер (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Мино Рајола и таткото на Халанд утринава слетаа во Барселона каде беа пречекани од човек на Жоан Лапорта.

Мино Рајола има добар однос со Жоан Лапорта, а со неговото пристигнување во Барселона наговести дека може да се случи трансфер бомба на Камп Ноу.

Агентот и таткото на Халанд во Барселона се сретнале со претседателот Жоан Лапорта и спортскиот директор Матеу Алемани. Информациите велат дека состанокот бил позитивен, но се уште ништо не е договорено. 

Мино Рајола ќе разговара и со другите заинтересирани клубови. Денешниот состанок е знак само дека Барселона е многу сериозен кандидат за потписот на Халанд.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани