Мечот меѓу Фиорентина и Интер имал и трето полувреме, навивачи се тепале пред Артемио Франки (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тепачката еруптирала на плоштадот Алберти кој е во близина на Артемио Франки.

Двете групии на навивачи се тепале со разни предмети, палки, бакли… 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани