Мбапе откако му даде два гола на Баерн: Сакам да играм против најдобрите фудбалери во светот

by
1 минути читање

Во реприза од финалето од Лигата на шампионите, ПСЖ го совлада Баерн Минхен на негов терен и со предност од 3-2 ќе го почне раваншот во Париз.

„Ова беше тежок меч против најдобриот тим во Европа во моментов. Одигравме како тим. Но ова е само прв натпревар, вториот меч треба да го одиграме со самодоверба и тимски исто како и овој“, вели Мбапе.

„Сакам да играм против најдобрите фудбалери во светот и Мануел Нојер е еден од најдобрите голмани во историјата. Не му дадов гол во финалето, но се надевам дека повторно ќе му дадам“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани