Мбапе донел одлука: Готово е, остануваат уште некои детали

by
1 минути читање

Дилемата на Мбапе е дали да го продолжи договорот со ПСЖ или да се пресели во Реал Мадрид. Јавноста, особено фановите на овие два клуба со нетрпение ја очекуваат неговата одлука.

„Не можам да кажам сега за мојата иднина, но многу наскоро ќе дознаете, речиси одлучив“, вели Мбапе.

„Сега не е вистинскиот момент, но мојата одлука е речиси донесена“.

„Официјално ќе соопштам пред да се приклучам на репрезентацијата на Франција во јуни. Прашање на денови е кога ќе биде официјално“.

„Треба да ги почитуваме сите инволвирани страни. Готово е, остануваат уште неколку детали, но готово е“.

Според Фабрицио Романо атмосферата во Реал Мадрид е оптимистичка по последните контакти со Мбапе. Се верува дека кралскиот клуб е неговиот избор, но се уште нема ништо официјално дека тоа навистина е така.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани