Марадона: Никој не се пожалил од мене, медиумите прават циркус

by
1 минути читање

Утринава излегоа информации дека шпанската полиција го посетила хотелот во кој е сместен откако некој од вработените пријавил можно насилство во собата на Марадона, претпоставил дека Аргентинецот ја нападнал својата девојка Росио Олива.

Според извештаите на медиумите, Олива се јавила на рецепција и пријавила дека Мардона ја нападнал, по што тие повикале полиција. 

Марадона ги негира ваквите пишувања:

„Сакам да ви кажам дека сум во Мадрид со мојата фамилија, го чекаме натпреварот со Наполи од Лигата на шампионите“ – напиша Марадона на својот фејсбук профил.

„Мојот адвокат Матиас Морла зборуваше со шпанските власти. Никогаш немало никаква поплака од мене и никој не може да објасни зошто медиумите прават циркус“.

„Тука си поминувам одлично, а тие нека зборуваат што сакаат“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани