Мане во 97. минута донесе победа за Сенегал против Зимбабве (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Сенегал тргна со
победа во воведното коло од Африканскиот куп на Нации откако обезбеди минимална
победа против Зимбабве во групата „Б“.

Единствениот гол
на пресметката беше дело на ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане кој во 97 минута
од мечот биеше прецизно во ударот од белата точка.

Во истата конкуренција,
Гвинеја со 1-0 беше подобра од Малави, а идентична победа обезбеди Мароко во
групата „Ц“ против Гана.

Вечерва со
почеток од 20 часот Комон ќе ги одмери силите со Габон.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани