Манчестер јунајтед се приклучува во трката за Рафаел Леао, Милан бара најмалку 100 милиони

by
1 минути читање

Изминатиов период
често имаше гласини дека ПСЖ сака да го ангажира Рафаел Леaо, „светците“ се подготвени да
платат 70 милиони евра за услугите на Португалецот.

Последните
информации велат дека во трката се приклучува и Манчестер јунајтед
, но Милан нема лесно да се откаже од
офанзивниот фудбалер.

Како што
пренесува Газета дело Спорт, „росонерите“ ќе бараат најмалку 100 милиони евра
за продажба на Рафаел Леао.

Милан исто така
се надева дека Португалецот ќе стави потпис на нов договор, па така полесно ќе
можат да одолеат на интересот од гигантите ширум Европа.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани