Манчестер јунајтед нема да троши пари во јануарскиот преоден рок

by
0 минути читање

Манчестер јунајтед имаше сериозен летен преоден рок, Оле Гунар Солшер има силен состав на сите позиции, па според „Мирор“ клубот нема да троши пари во јануари.

Тие знаат дека со нови засилувања нема да бидат решени проблемите со лошите резултати.

Се поизвесно е дека решението ќе се бара во тренерска смена, но Оле Гунар Солшер ќе има уште некоја шанса да ја промени формата.

Во моментов се шпекулира дека прв кандидат за негов наследник е Брендан Роџерс.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани