Македонскиот бомбардер не запира: Јаховиќ повторно стрелаше за Гезтепе (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Адис Јаховиќ се израмни
со Бурак Јилмаз на второто место на листата на стрелците во турската Суперлига
откако го отвори резултатот од мечот против Коњаспор а воедно и донесе победа од 1-0 за својата екипа.

Мкедонецот погоди на
само две минути пред истекот на првото полувреме од пенал, за него ова е 13 гол
сезонава.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани