Мајката на Мбапе излезе со изјава за моменталната ситуација на нејзиниот син

by
1 минути читање

Мајката на Килијан, Фајза Мбапе вели дека тие се согласни и со двете понуди и сега е време за одлука која ќе ја донесе нејзиниот син.

„Имаме договор и со Реал Мадрид и со ПСЖ. Сега Килијан ќе одлучи“, изјави неговата мајка, Фајза Мбапе.

„Двете понуди се речиси идентични. Ќе зависи од Килијан, тој ќе ја донесе одлуката“.

Утре Мбапе го игра последниот меч за ПСЖ оваа сезона, се очекува најдоцна до недела да ја соопшти одлуката.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани