Лукаку со реакција откако му беше „понуден“ Манчестер Сити (ФОТО)

by
1 минути читање

Ромелу Лукаку
инсистира на тоа дека е среќен во редовите на италијанскиот првак Интер, а
Белгиецот истовремено додава и дека „Нероаѕурите“ би можеле до успех и без
довчерашниот тренер Антонио Конте.

„Среќен сум во
Интер“ одговори Лукаку откако за момент на социјалните мрежи го поврзаа со
Манчестер Сити, а прашањето всушност му го постави поранешниот член на „Граѓаните“,
Тревор Синклер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани