Луис Суарез сака да се врати во Барселона, ќе игра и за помала плата

by
1 минути читање

Договорот меѓу Атлетико Мадрид и Луис Суарез завршува по крајот на оваа сезона и се уште е нејасно која ќе биде следната дестинација на Уругваецот.

Според шпанските медиуми, 35-годишниот напаѓач сака да се врати во Барселона. Тој веќе го контактирал претседателот на клубот, Жоан Лапорта.

Суарез му рекол дека ќе прифати да игра и за помала плата.

Главниот збор ќе го има Чави кој треба да каже дали ќе има потреба од Суарез.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани