Луд меч на Местаља, Валенсија до 93. минута губеше со 2-0 и се спаси од пораз! (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Мајорка имаше водство од 2-0 по првото полувреме, со голови на Анхел и автогол на Диакаби.

По десет минути игра во вториот дел, Мајорка остана со фудбалер помалку откако Ли Канг заработи втор жолт картон.

Мајорка одолеваше на нападите на Валенсија и се чинеше дека ќе дојде до победата, но во судиското продолжение се случи драма.

Во 93. минута Гуедеш намали на 2-1, а во 98. минута Гаја погоди за конечни 2-2.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани