Ловрен: Брозовиќ не е нормален, пред финалето на СП изеде 2 кг чајна, два кроасана и успеа да претрча 15 км!

by
1 минути читање

Белгиецот Дауда Петерс денеска откри каква диета држи Кристијано Роналдо,
ЦР7 пред натпреварите јаде брокула, ориз и пилешко, и пие многу вода, никогаш
Кока-кола.

Очигледно Марсело Брозовиќ има други ритуали, Дејан Ловрен раскажа што се
ставил во стомакот фудбалерот на Интер пред финалето на СП 2018.

„Пред финалето на Светското првенство, изеде 2 км чајна, два кроасани и
пиеше Кока-кола… На крајот претрча 15 км без проблем. Кога ќе го прашам како
му успеава ова, тој само ќе покаже кон небото и ќе каже „чајна, чајна“. Не ми е
јасно. Јас да го изедам сето ова, ќе ми требаат четири дена да дојдам при себе“

вели дефанзивецот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани