Ливерпул и Бенфика си подадоа рака, Нуњез се сели на Енфилд

by
0 минути читање

На состанокот кој се одржал утринава, Ливерпул и Бенфика постигнале договор за трансферот на Дарвин Нуњез.

Тоа ќе биде рекорден трансфер на Ливерпул, тие ќе платат 80 милиони евра, плус 20 милиони евра во бонуси.

Фудбалерот веќе има постигнато договор за личните услови со Ливерпул, Нуњез ќе потпише на пет години.

Во наредните денови трансферот треба да биде формализиран и официјално објавен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани