Ливерпул го доби Вест Хем, никој во историјата како Вирџил ван Дајк (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ливерпул ја
заврши својата задача пред утрешното дерби на Манчестер, избраниците на Јирген
Клоп вечерва славеа против Вест Хем со минимални 1-0.

Клучниот момент
на мечот се случи во 27. минута од мечот, Мане искористи една топка на
Александер Арнолд која не беше ниту шут, ниту центаршут, и ја затресе мрежата
на гостите за три бода.

На мечот Вирџил
ван Дајк постави статистика каква што нема ниту еден друг играч. Холанѓанецот
60 натпревари во Премиерлигата не знае за пораз на домашен терен во дресот на „црвените“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани