Леванте потврди, повредата на Барди е минато

by
1 минути читање

Барди подолго време се мачеше со повреда, пред некое време почна со индивидуални тренинзи, а од синоќа им се приклучи на соиграчите.

Се очекува Барди да биде во комбинација за наредните натпревари, прв доаѓа дуелот со Севиља.

„Леванте ги продолжи подготовките за претстојниот меч со Севилја и позитивната вест е дека во тимот на тренингот се врати Енис Барди, кој ја надмина повредата на бутниот мускул“, објави Леванте.

Ова е позитивна вест и за селекторот Благоја Милевски кој би требало да го има Барди на располагање за ноемвриските натпревари на Македонија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани