Левандовски нема да стави потпис на нов договор, Баерн ќе го продаде на Барса под два услови

by
1 минути читање

Роберт
Левандовски го известил Баерн дека нема да го продолжи договорот, ова вечерва
го пренесоа неколку извори. Напаѓачот сака уште ова лето да замине од Алианц
Арена и да не чека до следната година, кога беспари ќе може да го напушти
Минхен.

Негова желба е да
направи трансфер во Барселона, се говори дека „каталонците“ му нудат соработка
на три години.

Кикер пренесува
дека Баерн Минхен ќе го продаде Роберт Левандовски под два услови. Прво,
потребно е да се најде соодветна замена за Полјакот, а како второ, Барса ќе
треба да плати 40 милиони евра како обесштетување.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани