Леонардо ги пакува куферите, наскоро тоа ќе почне да го прави и Покетино

by
1 минути читање

Според Фабрицио Романо, Леонардо веќе е минато во ПСЖ, наскоро ќе следува и официјално соопштение за неговото заминување.

Отказ се подготвува и за Маурисио Покетино, па во наредните денови се очекува и официјална информација за тренерска смена.

Во изминатиот период како можни нови тренери на ПСЖ се споменуваа имињата на Зидан и Конте. Останува да видиме за кој ќе се одлучи раководството на ПСЖ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани