Ковид-19 направи пустош во тимот на Столе, Рајо не може да собере 11 фудбалери за дуелот со Атлетико

by
0 минути читање

Клубовите од Шпанија
почнаа да пријавуваат зголемен број на позитивни по божиќните празници а
најсериозна е ситуацијата во Рајо Ваљекано, каде дури 17 лица се заразени со
ковид-19.

Медиумите
пренесуваат дека тимот на нашиот Столе Димитриевски побарал одложување на градското
дерби со Атлетико Мадрид закажано на 2. јануари.

Рајо ќе има мака да собере
11 фудбалери, на денешниот тренинг
се појавиле само осум играчи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани