Конте си лапна убав бонус за пласман на Тотнем во Лигата на шампиони

by
1 минути читање

Кога Антонио Конте го превзеде кормилото на „спарси“ во ноември, Тотнем беше на позицијата број 9 на табелата и многумина сметаа дека сезоната е изгубена.

Сепак, Италијанецот го врати тимот на победнички патеки, Тотнем влезе во добра серија во финишот од сезоната, го доби градското дерби со Арсенал, и вчера со убедлив триумф над Норич го потврди топ 4 пласманот.

Ваквиот успех на Италијанецот ќе му донесе убав бонус, медиумите од Англија пишуваат дека Даниел Леви на Антонио Конте му ветил 2,5 милиони фунти доколку успее да приреди чудо и да избори настап во најелитното европско натпреварување.

По синоќешната победа над Норич, Антонио Конте рече: „Ова е една од најважните цели кои сум ги остварил во кариерата. Честитки до играчите и сите вработени во клубот. Кога дојдов во ноември, ситуацијата не беше добра но успеавме да најдеме решение. Сработивме одлична работа и навистина сум среќен и покрај тоа што не подигнав трофеј“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани