Конте го сака Инсиње во Тотнем

by
0 минути читање

Антонио Конте сака да ја искористи таквата ситуација и да го донесе Инсиње во Тотнем.

Италијанскиот стратег го сака Инсиње уште во јануари, но нејасно е дали Даниел Леви би ја платил отштетата која ќе ја побара Наполи.

Конте со Инсиње работеше кога беше селектор на Италија од 2014 до 2016 година и многу добро ги познава неговите квалитети.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани