„Конте до последен миг го чекаше Манчестер јунајтед“

by
1 минути читање

На почетокот од оваа недела, Антонио Конте беше промовиран како нов тренер на Тотнем. Италијанецот претходно се поврзуваше со Манчестер јунајтед, но „ѓаволите“ решија да му укажат доверба на Оле Гунар Солшер, „спарси“ реагираа брзо и ги донесоа во Северен Лондон.

„Конте до последен миг го чекаше Манчестер јунајтед, тие имаат подобар состав и повеќе играчи кои можат да го решат натпреварот. Сепак, Манчестер јунајтед реши да му укаже доверба на Солшер. Конте во Манчестер јунајтед сигурно ќе почнеше да победува веднаш, во Тотенхем не стојат работите така и ќе го подготвува тимот за следната сезона“ – вели новинарот Роберто Гото.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани