Киксовите на Милан го вратија Интер во пол-позиција за Скудетото: Распоредот до крајот на сезоната

by
1 минути читање

Милан врза две нерешни средби, најпрво со Болоња, а синоќа и со Торино, па сега Интер повторно сам си ја крои судбината за одбрана на титулата.

Милан е прв на табелата со 68 бодови, но Интер има натпревар помалку, заостанатиот меч со Болоња, нероазурите исто како и Наполи имаат по 66 бодови, четврти е Јувентус со 62.

Милан, Наполи и Јувентус имаа уште по шест натпревари до крајот на сезоната, Интер има седум. Да го видиме распоредот:

Милан

Милан – Џенова

Лацио – Милан

Милан – Фиорентина

Верона – Милан

Милан – Аталанта

Сасуоло – Милан

Интер

Специја – Интер

Интер – Рома

Болоња – Интер

Удинезе – Интер

Интер – Емполи

Каљари – Интер

Интер – Сампдорија

Наполи

Наполи – Рома

Емполи – Наполи

Наполи – Сасуоло

Торино – Наполи

Наполи – Џенова

Специја – Наполи

Јувентус

Јувентус – Болоња

Сасуоло – Јувентус

Јувентус – Венеција

Џенова – Јувентус

Јувентус – Лацио

Фиорентина – Јувентус

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани