Канте е најдобриот играч од средниот ред

by
0 минути читање

Нголо Канте беше играч на натпреварот и на двата полуфинални натпревари и на финалето во Лигата на шампионите и сосема заслужено ја доби наградата за најдобар во средниот ред.

Во женска конкуренција оваа награда ја доби Алесиа Путелас од Барселона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани