Кансело се обврза на верност со Манчестер Сити до 2027 година

by
1 минути читање

Жоао Кансело
стави потпис на нов договор со Манчестер Сити кој ќе биде со важност до 2027
година, со тоа што португалскиот бек всушност придодаде дополнителни две години
од актуелниот договор со „Граѓаните“.

Португалецот се
наметна како клучен во тимот на Пеп Гвардиола сезонава играјќи во фантастична
форма, а доби и финансиска награда за одличните перформанси во својот договор.

Кансело запиша
106 настапи за „Граѓаните“ и освои три титули со клубот од Манчестер по
трансферот од Јувентус вреден 60 милиони фунти во 2019 година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани