Камерун ја освои „круната“ на Африка (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Камерун се радува на својот петти трофеј во Африканскиот куп на Нации откако во драматичен меч беше подобар од Египет.

Резервистот Винсент Абубакар на минута пред истекот на регуларните 90 минути донесе победа.

Пред него успеа Николас Нколоу со глава да го изедначи резултатот на 1-1, а водство на Египет донесе Мохамед Елнени во првото полувреме.

Камерун стана шампион на Африка прв пат по 15 години. Сега се втора најуспешна репрезентација на континентот, веднаш зад финалистот Египет.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани