Јувентус му соопштиле вест на Мората која сигурно не му се допаднала

by
1 минути читање

Мората играше на позајмица во Јувентус од Атлетико Мадрид, во договорот имаше опција италијанскиот клуб да го откупи напаѓачот за 35 милиони евра.

Сепак според „Марка“, тоа нема да се случи, Јувентус одлучил да не даде толку пари за Мората.

Раководството на клубот му соопштило на Мората дека нема да го откупат, неговата иднина не е во Јувентус.

Мората ќе се врати во Атлетико Мадрид, но останува да се види дали ќе остане таму или ќе биде продаден на друг клуб.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани