Јувентус ја активираше опцијата за перманентен трансфер на Киеза, позната е сумата која ќе ја добие Фиорентина

by
1 минути читање

Киеза кој сега е во аут поради повреда, се покажа како клучен фудбалер на Јувентус, особено за иднината на клубот, па раководството немаше никакви дилеми дали да го направи трансферот перманентен.

Фиорентина ќе добие загарантирани 40 милиони евра, плус 10 милиони евра во бонуси и уште 10 милиони евра за позајмицата. Тоа значи дека ангажманот на Киеза, Јувентус ќе го чини 60 милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани