Јован Манев: Мотивацијата е на највисоко ниво кога се игра против репрезентации како Хрватска

by bojan
1 минути читање
Манев

Дефанзивецот на Македонија, Јован Манев вели дека мотивацијата е на највиско ниво во пресрет на контролните натпревари против Хрватска и Чешка.

„Црвено-жолтите“ продолжуваат со подготовките за пријателските мечеви во јуни, кога најпрво ќе гостуваме во Хрватска, а седум дена подоцна и во Чешка.

„Среќен сум што сум заедно со соиграчите и стручниот штаб. Кога се игра против репрезентации како што се Хрватска или Чешка, селекции кои се подготвуваат за Европското првенство, мотивацијата е на највисоко ниво. Се надевам дека ќе бидат одлични тест натпревари за нас за предизвиците кои не очекуваат во септември. Кога се игра за репрезентација не постои штедење, фокусот е присутен постојано и кога сме на собир друга побитна работа нема. Сите тука сме со една цел, да постигнеме добар резултат“ – вели дефанзивецот Јован Манев.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани