Извлечена е ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите, „ѓаволите“ добија нов пеколен противник

by
1 минути читање

Одредени се паровите за четвртфиналето во најелитното европско натпреварување. Ждрепката во Нион донесе едно дерби од Премиерлигата и една мега пресметка помеѓу Барселона и Манчестер јунајтед.

Паровите од четвртфиналето во ЛШ:

Ајакс – Јувентус

Ливерпул – Порто

Тотнем – Манчестер Сити

Барселона – Манчестер јунајтед

Од оваа година,
во исто време се утврдуваа и паровите за полуфиналето па победникот од дуелот
помеѓу Тотнем и Манчестер Сити ќе се сретне со подобриот од пресметката помеѓу
Ајакс и Јувентус, додека победникот од дуелот помеѓу Барселона и Манчестер
јунајтед ќе вкрсти со подоброт од дуелот помеѓу Ливерпул и Порто.

Парови за полуфинале во ЛШ:

Тотнем/Манчестер СитиАјакс/Јувентус

Барселона/Манчестер јунајтед – Ливерпул/Порто

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани