Излезна врата за Покетино и Леонардо се дел од реформите во ПСЖ во кои е вклучен и Мбапе

by
1 минути читање

Килијан Мбапе ќе стави потпис на договор до 2025 година. Сите детали биле договорени утринава. А како дел од договорот се и привилегиите Мбапе да има збор во одлуките за проектот на ПСЖ.

Според француските медиуми, една од одлуките кои биле договорени е промена на Леонардо и Покетино.

Клубот е во потрага по нов спортски директор и нов тренер. За нов тренер се шпекулира со името на Зинедин Зидан.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани