Холандски третолигаш дојде на тренинг во 5 часот наутро…. навивачите ги пречекаа вака! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Новите мерки и
ограничувањето на движењето во Холандија им создава многу мака на
нисколигашите. Во нив има многу фудбалери кои одат на работа или училиште, па невозможно
е да се одржи нормален тренинг во попладневните часови.

Па поради ваквиот
развој на настаните, третолигашот Квик Бојс организираше тренинг во 5 часот
наутро.

Фудбалерите и
стучниот штаб беа пријатно изненадени откако голем број на фанови дојдоа да им
дадат поддршка, и со факели и огномент, направија спектакуларна атмосфера.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани