Хасани откажа поради повреда, повик доби Цикарски

by
0 минути читање

По извршените лекарски прегледи, беше констатирано дека Ферхан Хасани нема да може да настапи против Израел.

Селекторот, Игор Ангеловски се одлучи на негово место да го повика левиот бек Мите Цикарски кој игра во кипарски Етникос.

Македонија на 2. септември гостува на Изарал во Хаифа, на 5. е домаќин на Албанија во Струмица.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани