Хамес му продаде „сомбреро“ на Винисиус, Бразилецот го плесна во лице (ВИДЕО)

by bojan
1 минути читање
Винисиус

Винисиус Жуниор ќе биде суспендиран за четвртфиналето на Копа Америка, напаѓачот против Колумбија заработи жолт картон по еден дуел со Хамес Родригез.

Бразил утрово одигра 1-1 против Колумбија, резултат доволен само за второто место во групата и пресметка со Уругвај во четвртфиналето.

„Кариоките“ ќе влезат ослабени во нок-аут фазата, Винисиус Жуниор ќе биде суспендиран откако заработив нов жолт картон против Колумбија.

Во воведните минути од мечот, Хамес Родригез му продаде „сомбреро“ на Винисус, ја префрли топката преку напаѓачот, кој пак му врати со неспортски потег и го плесна со рака во лице.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани