Халанд нема да оди ниту во Барса, ниту во Реал, се сели во Премиерлигата

by
1 минути читање

Халанд се поврзуваше со неколку големи гиганти, пред се тоа беа Реал Мадрид, Барселона и Манчестер Сити.

Медиумите од Германија тврдат дека изборот паднал на Манчестер Сити кој имал најдобра понуда од повеќе аспекти.

„Билд“ пишува дека веќе има вербален договор. Манчестер Сити ќе ја плати откупната клаузула за Халанд, а него ќе му даде неверојатна плата од 500.000 неделно.

Барселона поради финансиските проблеми не може да биде конкурентна, а што се однесува до Реал Мадрид тие ќе го имаат Мбапе, па Халанд одлучил да оди во тим каде што ќе биде главен напаѓач и го одбрал Манчестер Сити.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани