Гвардиола: Мора да работиме уште понапорно

by
1 минути читање

Манчестер Сити убедливо ја освои Премиерлигата, а Пеп Гвардиола за првпат ги однесе до финалето од Лигата на шампионите во кое не успеаа да го победат Челси.

„Би сакал да кажам дедка ова беше една исклкучителна сезона за нас. За жал не можевме да победиме. Се обидовме, но не можевме, ќе работиме уште понапорно“, вели Гвардиола.

„Го извадив најдобриот состав што мислев. Се обидов да направам тим кој ќе победи. Во првиот дел тешко ги пробивавме нивните линии. Второто полувреме беше многу подобро. Против дефанзивните линии на Челси не беше лесно“.

„Но првпат бевме во финале од Лигата на шампионте, и одигравме добро. Честитки за Челси, имаа фантастична сезона, честитки и за денешниот натпревар“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани