Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне по 9 години успеа да ја победи Барса (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига.

Вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совладаа „каталонците“. Клучниот момент се случи во третата минута од судиското надополнување на првиот дел.

Тер Штеген непотребно истрча на 40 метри, Караско му ја протна топката низ нозе и ја затресе мрежата. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани