Галијани на состанок со Касерес, Милан се обидува да ја реши дефанзивната криза

by
0 минути читање

Милан е во дефанзивна криза по повредите на Матиа Де Шиљо, Лука Антонели и Давиде Калабрија.

Галијани вечерва ќе се обиде да договори ангажман на Мартин Касерес. Доколку успее, Уругваецот ќе биде подложен на медицински тестови и ќе потпише за Милан.

Иако преодниот рок заврши, Милан може да го ангажира Касерес бидејќи тој во моментов е слободен фудбалер откако по крајот на минатата сезона му истече договорот со Јувентус.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани