Фудбалерите на Интер почнаа да го слават Скудетото (ВИДЕО)

by
7 минути читање

Интер ја прекинува долгогодишната доминација на Јувентус, прашање е само дали утре официјално ќе станат шампиони или тоа ќе биде во наредното коло.

За утре да станат шампиони Аталанта треба да не победи на гостувањето кај Сасуоло, ако тоа не се случи ќе можат само со бод во следното коло да ја заверат титулата.

Неспорно е дека тој бод кога тогаш ќе го освојат, па славјето на Скудетото веќе почна. По денешната победа над Кротоне ечеше во соблекувалната, a потоа и во автобусот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани