Франк Кеси е првото засилување на Барса ова лето, фудбалерот од БСК доби клаузула од 500 милиони

by
0 минути читање

Откако „каталонците“
минатата недела ја договорија првата зделка за продажба на имотот и отстапија
10% од ТВ правата во Ла Лига за нешто преку 200 милиони евра, се отвори простор
за регистрирање на ново играчи.

Попладнево
пристигна информација за првото засилување, Франк Кеси пристигнува на Камп Ноу
како слободен играч.

Фудбалерот од БСК
се обврза кон Барселона до 2026 година и доби откупна клаузула од 500 милиони
евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани