Флорентино Перез со навреди за Гути и Фиго, но барем пофали една легенда на Реал

by
1 минути читање

Продолжуваат
„бомбите“ за Флорентино Перез, весникот „Ел конфиденсиал“ денеска објави нови
снимки на кои претседателот на Реал Мадрид кажува навреди за Гути и Луис Фиго.

„Шокиран сум како
Калдерсон се излажа со Гути, па тој одигра само два добри меча. Гути е морон.
Тој е како коза, самиот себе си е најголем непријател“
– вели Флорентино Перез
во една од снимките.

Во втората снимка
која беше објавена денеска, Флорентино Перез „плука“ по Луис Фиго но имаше и
убави зборови за Зинедин Зидан.

„Фиго е тој кој ја
уништи екипата. Најдобар беше Зидан, нема сомнежи. Фиго беше курвин син, исто
како и Раул. Двајцата беа најлоши за тимот“
– раскажува првиот човек на Реал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани