ФИФА не му дозволи на Фенербахче да го регистрира Елмас

by
0 минути читање

Поради тоа што Елмас се уште нема 18 години, Фенербахче побара посебна дозвола од ФИФА за да го регистрира фудбалерот и тој да може да игра во турското првенство, но одговорот беше негативен.

Елмас на 27 септември ќе наполни 18 години, а тоа значи дека Фенербахче ќе може да го регистрира регуларно во јануарскиот преоден рок.

До јануари Елмас ќе нема првенствени натпревари, ќе тренира и ќе игра со резервите или младинците на турскиот тим.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани