Фанови на Ливерпул запалија дрес од својот клуб (ФОТО)

by
1 минути читање

Револтот кај сите навивачи е огромен и се очекува тој допрва да биде видлив. Но уште денеска се активираат некои навивачки групи, а едни од нив се фановите на Ливерпул.

Тие пред мечот со Лидс запалија дрес на Ливерпул.

Претходно на Енфилд го „погребаа клубот“, а од раководството побараа да м даде дозвола да влезат на стадионот и да ги симнат сите навивачки банери кои ги имаат поставно на трибините.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани