Ериксен има понуди од два клуба

by
0 минути читање

Кристијан Ериксен синоќа го раскина договорот, но Данецот нема намера да престане да игра фудбал и покрај проблемите со срцето.

Тој ќе игра со вградениот дефибрилатор, нешто што не е дозволено во Серија А, но дозволено е во други лиги.

Според Фабрицио Романо, Ајакс не е меѓу клубовите кои би го ангажирале Ериксен, но веќе има понуди од други клубови за данскиот фудбалер.

„Можам да потврдам дека тој ќе продолжи да игра, два клуба ми се јавија, ме прашуваа за него пред две недели“, потврди агентот Мартин Шутс.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани