Елмас е играч на колото во Лига Европа! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Елмас синоќа имаше фантастичен меч за Наполи, постигна два гола и го однесе својот тим во нокаут фазата од Лига Европа.

УЕФА денеска го прогласи за најдобар фудбалер во ова 6. коло од Лига Европа.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани