Двајца фудбалери на Реал Мадрид не се појавиле во ложата на Бернабеу за да избегнат средба со Зидан?

by
1 минути читање

На покана на раководството на Реал Мадрид, Зинедин Зидан со неговата сопруга биле во ложата на Сантијаго Бернабеу на мечот против Селта.

Таму биле и останатите играчи на Реал Мадрид кои поради различни причини не биле во комбинација за мечот, биле сите освен двајца.

„АС“ пишува дека Герет Бејл и Лука Јовиќ кои беа надвор од стројот, не биле присутни на Бернабеу.

Двајцата играчи не беа во добри односи со Зидан, па се претпоставува дека решиле да не дојдат на мечот откако дознале дека и нивниот поранешен тренер ќе биде таму. Не сакале да се сретнат со него.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани