Доминација на Рома во Салерно, го скршија бункерот, па ја наполнија мрежата на противникот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тимот на Жозе Мурињо доминираше од првата минута, но домаќинот играше бункер кој не беше лесно да се скрши.

Тоа го направи капитенот Пелегрини, кој по три минути игра во второто полувреме даде гол за водство од 1-0. По овој погодок веќе беше полесно.

Четир минути подоцна Рома изведен прекасна акција која по асистенција на Мхтарјан, со гол ја заврши Верету за предност од 2-1.

Во 69. минута Абрахам го даде својот деби погодок за Рома, биеше силно, топката од стативата заврши во мрежата на Белец за 3-0.

Пелегрини ја отвори и ја затвори серијата, тоа го направи во 79. минунта со убаво пласиран удар.

По првит две кола Рома има две победи и гол разлика од 7-1 со која е на второто место на табелата зад градскиот ривал Лацио.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани