Динамо Загреб го освои Купот на Хрватска, Адеми даде гол во финалето (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Динамо Загреб ја освои двојната круна во хрватското првенство откако ја совлада Истра со неверојатни 6-3, финале за паметење.

Аријан Адеми го постигна вториот гол за Динамо Загреб на овој меч. Стандардно 90 минути одигра и Стефан Ристовски.

Оршиќ постигна два гола, по еден дадоа Мајер и Гаврановиќ, а еден беше автогол на Сутало. За Истра двапати погоди Хара, еднаш Гржан.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани