Ди Марија го замолкнуваше Камп Ноу, но…

by
0 минути читање

Кога Кавани постигна гол за 3-1, Ди Марија како и многумина помисли дека се е готово, ПСЖ е пред пласман во четвртфинале. Емоциите кај поранешниот Мадридиста беа големи, па со непристоен гест го прослави погодокот на својот тим, гестикулираше молк на Камп Ноу.

Но во финишот од мечот Барселона направи историски пресврт па Камп Ноу доживеа вистинска ерупција, па стадионот беше најгласното место вечерта во Шпанија.

За трагедијата на Ди Марија да биде поголема, токму тој промаши една од клучните шанси за ПСЖ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани